Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, których interesuje praca w mediach, niezależnie od zawodu, stanu, wieku czy ukończonych studiów. Szczególnie zaś dla tych, którzy już zajmują się w Kościele mediami, często na zasadzie wolontariatu: w swoim prywatnym czasie prowadzą strony internetowe parafii, konta w serwisach społecznościowych. - Te osoby robią bardzo dużo dobrego dla Kościoła, ale często nie mają odpowiednich narzędzi i wiedzy. Wyszliśmy z założenia, że aby szybko się nauczyć podstaw komunikacji nie muszą wcale kończyć studiów dziennikarskich. Dlatego powołaliśmy Akademię Dziennikarstwa, która na pierwszym etapie uczy różnych przydatnych umiejętności do pracy w mediach, na drugim zaś uczy sztuki narracji, opowiadania, będącej podstawą zawodu dziennikarskiego - mówi ks. Przemysław Śliwiński, kierownik studium.
Dodaje, że nauka tych różnych medialnych aktywności jest bardzo potrzebna właśnie dziś, kiedy zanika potrzeba posiadania wyłącznie jednej specjalności w mediach, a jedna osoba musi umieć poradzić sobie z różnymi zadaniami: sprawnym napisaniem depeszy, zrobieniem i obróbką zdjęć, poprowadzeniem fanpejdża w serwisie społecznościowym i promocją.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Wykładowcami w Akademii są praktycy dziennikarstwa z różnych jego dziedzin: dziennikarze, publicyści, graficy, operatorzy, fotograficy. Oprócz stałych osób prowadzących wykłady i warsztaty zapraszani są również regularnie dziennikarze o znanym warsztacie i nazwisku. Zajęcia prowadzą m.in. Robert Mazurek z RMF, Dorota Gawryluk z Polsatu, Krzysztof Skórzyński z TVN czy Krzysztof Ziemiec z TVP. Stałym formowaniem umiejętności pisania i opowiadania będzie się zajmować ponownie red. Alina Petrowa-Wasilewicz.
- Ta obecność ciekawych osobowości z mediów jest przez naszych studentów szczególnie ceniona, nie tylko z uwagi na możliwość poznania na żywo praktyków tego zawodu, ale również z uwagi na różnorodność środowisk, z których pochodzą. Często też cenne jest dla studentów odkrycie, jak wiele osób wierzących, aktywnie uczestniczących w życiu Kościoła, pracuje w mediach - zauważa ks. Przemysław Śliwiński.
Zapisy na nowy kurs trwają do końca września. Zajęcia odbywają w soboty - raz w miesiącu - w siedzibie Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie przy ul. Dewajtis 3. Pełen kurs Akademii obejmuje 2 semestry.
Zapisy są możliwe poprzez stronę internetową https://akademia.stacja7.pl/